تبلیغات
Armita - تصاویری ناب از تبدیل عدد پی به آثار هنری مدور

Armita

یه وبلاگی که توش همه چی پیدا میشهدو طراح خوش ذوق رومانیایی به طراحی عدد پی(P) و دیگر ارقام ریاضیاتی به شکل هنری پرداخته‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کریستیان ایلیز واسیل و مارتین کرزیوینسکی عدد پی را که نسبت محیط دایره به قطر آن بوده و حدودا برابر با 3.14159 است، به قطعات رنگی هنری تبدیل کرده‌اند.

بقیه در ادامه مطلب


در ابتدا کریستیان ایلیز واسیل ایده ارتباط هر رقم پی به رقم متوالی آن را با پیوندهایی به محل بخشهای عددی متناظر ارائه کرد که تصاویر زیبایی شبیه دایره‌های جادویی اقلیدس را می‌سازند.

مارتین کرزیوینسکی نمایش احتمالات انتقال برای هر رقم را در بسته‌های 10 رقمی به ایده واسیل افزود که مجموعه‌های تحسین‌برانگیزی از تصاویر را با استفاده از 1000 و 2000 رقم از پی برای داده‌هایشان تولید کرد.

کرزیوینسکی همچنین مجموعه‌ای از تصاویر را برای نمایش حبابهایی در خارج از تصویر اصلی طراحی کرده که محل رخداد توالی عددی خاص را نشان می‌دهند.

این طراحان همچنین به عنوان بخشی از مجموعه تصاویر خود، اعداد را برای تولید الگوهای خاص مارپیچی بدست‌آمده از نقطه‌های بزرگ دستکاری کردند.

ارقام عدد پی تا جایی که محققان می‌دانند، بطور تصادفی توزیع شده‌اند. هنر مبتنی بر ارقام این عدد ریاضیاتی نیز مانند کیفیتی است که تحت تاثیر این توزیع تصادفی قرار گرفته است. برای ارائه منبعی از آنچه این الگوی تصادفی می‌تواند شبیه آن باشد، طراحان در تصاویر خود 16 عدد تصادفی را به همان شیوه نمایش داده‌اند که متفاوت بوده اما بطور عجیبی مشابه هستندنوشته شده در 1392/12/26 ساعت 06:48 توسط armita shahbazkia نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Design By : Pars Skin